UIkit Views (1.1.0) - en to bo translation catalogue (34 entries)

en: Groups
bo: ཚོ།

en: Type
bo: རིགས

en: footer
bo: ཤོག་མཇུག

en: Action
bo: བྱ་འགུལ

en: - None -
bo: - མེད། -

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: Top
bo: འགོ

en: Small
bo: ཆུང

en: Large
bo: ཆེན་པོ

en: Icon
bo: རི་མོ།

en: Views
bo: མཐོང་རིས

en: All
bo: ཡོངས

en: Bottom
bo: ཞབས་ངོས

en: Header
bo: འགོ་བརྗོད

en: Original image
bo: ཐོག་མའི་པར་རིས

en: Scale
bo: ཆེ་ཆུང

en: Medium
bo: འབྲིང་པོ

en: Media
bo: འཕྲིན་ལམ

en: Navigation
bo: ཕྱོགས་སྟོན

en: Random
bo: ངེས་མེད

en: Position
bo: གནས་ས

en: Alignment
bo: སྙོམས་སྒྲིག

en: Caption
bo: གསལ་བཤད།

en: Left
bo: གཡོན

en: Top left
bo: གཡོན་འགོ

en: Top right
bo: གཡས་འགོ

en: Bottom right
bo: གཡས་འོག

en: Index
bo: དཀར་ཆག

en: Column
bo: སྟར་བ

en: Row
bo: ཕྲེང

en: Primary
bo: གཙོ་བོ

en: Displays rows one after another.
bo: ཕྲེང་རྣམས་གཅིག་རྗེས་གཉིས་མཐུད་ཀྱིས་མངོན་པ།

en: Top center
bo: དཀྱིལ་འགོ

en: Bottom center
bo: དཀྱིལ་འོག
