UIkit Views (1.1.0) - en to he translation catalogue (41 entries)

en: Groups
he: קבוצות

en: Type
he: סוג

en: footer
he: חלק תחתון (פוטר)

en: Action
he: פעולה

en: - None -
he: - ללא -

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Top
he: עליון

en: Small
he: קטן

en: Large
he: גדול

en: Icon
he: סמל

en: Views
he: היבטים

en: hidden
he: מוסתר

en: content type
he: סוג תוכן

en: All
he: הכל

en: Bottom
he: למטה

en: Header
he: כותרת עליונה

en: Original image
he: התמונה המקורית

en: Scale
he: התאמת גודל

en: Medium
he: בינוני

en: Media
he: מדיה

en: Navigation
he: ניווט

en: Repeat
he: חזור

en: Tab
he: לשונית

en: Random
he: אקראי

en: Position
he: מיקום

en: Alignment
he: יישור

en: Caption
he: כותרת (Caption)

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Top left
he: למעלה משמאל

en: Top right
he: למעלה מימין

en: Bottom right
he: בתחתית מימין

en: Index
he: אינדקס

en: Autoplay
he: הפעלה אוטומטית

en: Column
he: עמודה

en: Title field
he: שדה כותרת

en: Row
he: שורה

en: Primary
he: ראשי

en: Card
he: קלף

en: Displays rows one after another.
he: מציג שורות אחת אחרי השניה.

en: Views plugins
he: פלאגינים של Views
