UIkit Views (1.1.0) - en to it translation catalogue (46 entries)

en: Groups
it: Gruppi

en: Type
it: Tipo

en: footer
it: messaggio a piè di pagina

en: Action
it: Azione

en: - None -
it: - Nessuno -

en: Default
it: Predefinito

en: Top
it: In cima

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: Icon
it: Icona

en: Views
it: Viste

en: hidden
it: nascosto

en: content type
it: tipo di contenuto

en: All
it: Tutti

en: Bottom
it: In fondo

en: Header
it: Intestazione

en: Original image
it: Immagine originale

en: Scale
it: Scala

en: Medium
it: Medio

en: Navigation
it: Navigazione

en: Repeat
it: Ripeti

en: Tab
it: Scheda

en: Random
it: Casuale

en: Position
it: Posizione

en: Alignment
it: Allineamento

en: Caption
it: Didascalia

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Fade
it: Dissolvenza

en: Top left
it: In alto a sinistra

en: Top right
it: In alto a destra

en: Bottom right
it: In basso a destra

en: Index
it: Indice

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Column
it: Colonna

en: Title field
it: Titolo del campo

en: Row
it: Riga

en: Light
it: Chiaro

en: Cover
it: Copertina

en: Primary
it: Primario

en: Displays rows one after another.
it: Visualizza le righe una dopo l'altra.

en: Top center
it: Centro in alto

en: Bottom center
it: Centro in basso

en: Max height
it: Altezza massima

en: Dark
it: Scuro

en: Views plugins
it: Plugin di Views
