UIkit Views (1.1.0) - en to ja translation catalogue (46 entries)

en: Groups
ja: グループ

en: Type
ja: タイプ

en: footer
ja: フッター

en: Action
ja: アクション

en: - None -
ja: - なし -

en: Default
ja: デフォルト

en: Top
ja: トップ

en: Small
ja: 小

en: Large
ja: 大

en: Icon
ja: アイコン

en: Views
ja: ビュー

en: hidden
ja: 非表示

en: content type
ja: コンテンツタイプ

en: All
ja: すべて

en: Bottom
ja: ボトム

en: Header
ja: ヘッダー

en: Original image
ja: オリジナル画像

en: Scale
ja: スケール

en: Medium
ja: 中程度

en: Media
ja: メディア

en: Navigation
ja: ナビゲーション

en: Repeat
ja: 繰り返し

en: Tab
ja: タブ

en: Random
ja: ランダム

en: Position
ja: ポジション

en: Alignment
ja: 位置揃え

en: Caption
ja: キャプション

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Fade
ja: フェード

en: Slide
ja: スライド

en: Top left
ja: 左上

en: Top right
ja: 右上

en: Bottom right
ja: ボトム 右

en: Index
ja: インデックス

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: CSS class(es)
ja: CSSのクラス

en: Animation
ja: アニメーション

en: Column
ja: カラム

en: Title field
ja: タイトルフィールド

en: Row
ja: 行

en: Card
ja: カード

en: Displays rows one after another.
ja: 1行ずつ表示。

en: Top center
ja: トップ 中央

en: Bottom center
ja: ボトム 中央

en: Views plugins
ja: Views プラグイン
