UIkit Views (1.1.0) - en to jv translation catalogue (22 entries)

en: Groups
jv: Kelompok

en: Type
jv: Tipe

en: footer
jv: bilah suku

en: Action
jv: Aksi

en: - None -
jv: - Nihil -

en: Default
jv: Gawan

en: Top
jv: Ndhuwur

en: Small
jv: Cilik

en: Large
jv: Gedhe

en: Icon
jv: Ikon

en: Views
jv: View

en: All
jv: Kabèh

en: Bottom
jv: Ngisor

en: Original image
jv: Gambar asli

en: Scale
jv: Skala

en: Medium
jv: Sedheng

en: Navigation
jv: Navigasi

en: Left
jv: Kiwa

en: Right
jv: Tengen

en: Fade
jv: Bureng

en: Slide
jv: Geser

en: Index
jv: Indek
