UIkit Views (1.1.0) - en to oc translation catalogue (29 entries)

en: Groups
oc: Gropes

en: Type
oc: Tipe

en: footer
oc: pè de pagina

en: Action
oc: Accion

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Default
oc: Per defaut

en: Top
oc: Naut

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Views
oc: Vistas

en: All
oc: Tot

en: Bottom
oc: Bas

en: Header
oc: Entèsta

en: Original image
oc: Imatge original

en: Scale
oc: Metre a l'escala

en: Medium
oc: Mejan

en: Media
oc: Mèdia

en: Navigation
oc: Navigacion

en: Repeat
oc: Repetir

en: Random
oc: A l'azard

en: Position
oc: Posicion

en: Alignment
oc: Alinhament

en: Left
oc: Esquèrra

en: Right
oc: Dreita

en: Index
oc: Indèx

en: Column
oc: Colomna

en: Row
oc: Linha

en: Primary
oc: Primaire

en: Displays rows one after another.
oc: Afichar las linhas las unas aprèp las autras.
