UIkit Views (1.1.0) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Groups
tr: Gruplar

en: Type
tr: Tip

en: footer
tr: altbilgi

en: Action
tr: Eylem

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: Default
tr: Varsayılan

en: Top
tr: En üst

en: Small
tr: Küçük

en: Large
tr: Büyük

en: Icon
tr: Simge

en: Views
tr: Görünümler

en: hidden
tr: gizli

en: content type
tr: içerik tipi

en: All
tr: Tümü

en: Bottom
tr: Alt

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Original image
tr: Özgün görsel

en: Scale
tr: Ölçek

en: Medium
tr: Orta

en: Media
tr: Medya

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Tab
tr: Sekme

en: Random
tr: Rastgele

en: Position
tr: Konum

en: Alignment
tr: Hizalama

en: Caption
tr: Başlık

en: Left
tr: Sol

en: Right
tr: Sağ

en: Fade
tr: Açılma/kararma

en: Top left
tr: Üst sol

en: Top right
tr: Üst sağ

en: Bottom right
tr: Alt sağ

en: Index
tr: Dizin

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Column
tr: Sütun

en: Title field
tr: Başlık alanı

en: Row
tr: Satır

en: Primary
tr: Birincil

en: Card
tr: Kart

en: Displays rows one after another.
tr: Satırları birbiri ardısıra gösterir.

en: Top center
tr: Üst orta

en: Bottom center
tr: Alt orta

en: Max height
tr: En fazla yükseklik

en: Views plugins
tr: Görünümler eklentileri

en: Grid gutter
tr: Izgara aralığı
