UIkit Views (1.1.1) - en to fr translation catalogue (52 entries)

en: Groups
fr: Groupes

en: footer
fr: pied de page

en: - None -
fr: - Aucun(e) -

en: Default
fr: Par défaut

en: Top
fr: Haut

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Icon
fr: Icône

en: Views
fr: Vues

en: hidden
fr: caché

en: content type
fr: type de contenu

en: All
fr: Tout

en: Bottom
fr: Bas

en: Header
fr: Entête

en: Original image
fr: Image originale

en: Scale
fr: Échelle

en: Medium
fr: Moyen

en: Media
fr: Média

en: Repeat
fr: Répéter

en: Tab
fr: Onglet

en: Random
fr: Au hasard

en: Alignment
fr: Alignement

en: Caption
fr: Légende

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Fade
fr: Fondu

en: Slide
fr: Glisser

en: Top left
fr: Haut gauche

en: Top right
fr: Haut droit

en: Bottom right
fr: Bas droit

en: Toggle
fr: Changer

en: Autoplay
fr: Lecture automatique

en: Filter options
fr: Options de filtre

en: CSS class(es)
fr: Classe(s) CSS

en: Column
fr: Colonne

en: Title field
fr: Champ titre

en: Row
fr: Ligne

en: Light
fr: Léger

en: Cover
fr: Couverture

en: Primary
fr: Primaire

en: Card
fr: Fiche

en: Displays rows one after another.
fr: Afficher les lignes les unes après les autres.

en: Top center
fr: En haut au centre

en: Bottom center
fr: En bas au centre

en: --None--
fr: --Aucun(e)--

en: Max height
fr: Hauteur max

en: Dark
fr: Sombre

en: Lightbox options
fr: Options Lightbox

en: Views plugins
fr: Plugins de Views

en: delay
fr: délai

en: Min height
fr: Hauteur minimale

en: Grid gutter
fr: Gouttière de la grille
