UIkit Views (1.1.1) - en to ku translation catalogue (20 entries)

en: Groups
ku: گروپەکان

en: Type
ku: جۆر

en: footer
ku: بەرپێ

en: Action
ku: کردار

en: - None -
ku: - هیچ -

en: Default
ku: بنه‌ڕه‌ت

en: Top
ku: سەرەوە

en: Small
ku: بچووک

en: Large
ku: گەورە

en: All
ku: هەموو

en: Bottom
ku: ژێرەوە

en: Header
ku: بەشی سەرەوە

en: Original image
ku: وێنەی ڕاستەقینە

en: Medium
ku: مامناوەندی

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: Navigation
ku: ڕێدۆزینەوە

en: Random
ku: هەرەمەکی

en: Left
ku: چەپ

en: Right
ku: ڕاست

en: Index
ku: نوانە
