UIkit Views (1.1.1) - en to mr translation catalogue (19 entries)

en: Groups
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: footer
mr: तळ

en: Action
mr: कृती

en: - None -
mr: - काहीही नाही -

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Small
mr: लहान

en: Large
mr: मोठे

en: Views
mr: याद्या

en: All
mr: सर्व

en: Original image
mr: मूळ छायाचित्र

en: Scale
mr: मोजपट्टी

en: Navigation
mr: आवागमन

en: Random
mr: अननुक्रमाने

en: Position
mr: स्थान

en: Top left
mr: वरील डावे

en: Top right
mr: वरील उजवे

en: Bottom right
mr: खालील उजवे

en: Views plugins
mr: Views चे Plugins
