UIkit Views (1.1.1) - en to sv translation catalogue (51 entries)

en: Groups
sv: Grupper

en: Type
sv: Typ

en: footer
sv: sidfot

en: Action
sv: Åtgärd

en: - None -
sv: - Ingen -

en: Default
sv: Förvald

en: Top
sv: Överst

en: Small
sv: Liten

en: Large
sv: Stor

en: Icon
sv: Ikon

en: Views
sv: Vyer

en: hidden
sv: dold

en: content type
sv: innehållstyp

en: All
sv: Alla

en: Bottom
sv: Längst ned

en: Header
sv: Sidhuvud

en: Original image
sv: Originalbild

en: Scale
sv: Skala

en: Medium
sv: Mellan

en: Navigation
sv: Navigering

en: Repeat
sv: Upprepa

en: Tab
sv: Tabb

en: Random
sv: Slumpvis

en: Alignment
sv: Placering

en: Caption
sv: Bildtext

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Fade
sv: Tona

en: Slide
sv: Glida

en: Top left
sv: Längst upp till vänster

en: Top right
sv: Längst upp till höger

en: Bottom right
sv: Längst ned till höger

en: Toggle
sv: Skifta

en: Index
sv: Förteckning

en: CSS class(es)
sv: CSS-klass(er)

en: Animation
sv: Animering

en: Column
sv: Kolumn

en: Ratio
sv: Förhållande

en: Title field
sv: Titelfält

en: Row
sv: Rad

en: Light
sv: Ljust

en: Cover
sv: Täcka

en: Primary
sv: Primär

en: Card
sv: Kort

en: Displays rows one after another.
sv: Visar rader efter varandra.

en: Top center
sv: Längst upp i mitten

en: Bottom center
sv: Nederst - centrerad

en: Badge
sv: Emblem

en: Max height
sv: Högsta höjd

en: Dark
sv: Mörkt

en: Views plugins
sv: Insticksprogram i Views
