Ultimate list builder (0.0.1-alpha1) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Label
pt: Etiqueta

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtro

en: Owner
pt: Proprietário

en: Ascending
pt: Ascendente

en: Descending
pt: Descendente

en: Columns
pt: Colunas

en: Default sort
pt: Ordenação por omissão

en: There are no @label yet.
pt: Ainda não existe @label.
