Ultimate list builder (0.0.1-alpha2) - en to vi translation catalogue (10 entries)

en: Operations
vi: Thao tác

en: Label
vi: Nhãn

en: ID
vi: Mã

en: Published
vi: Đã công bố

en: Filter
vi: Lọc

en: Owner
vi: Chủ sở hữu

en: Ascending
vi: Tăng dần

en: Descending
vi: Giảm dần

en: Columns
vi: Các cột

en: Default sort
vi: Thứ tự mặc định
