Ultimate list builder (0.0.1-alpha5) - en to ca translation catalogue (12 entries)

en: Operations
ca: Operacions

en: Label
ca: Etiqueta

en: Published
ca: Publicat

en: Filter
ca: Filtra

en: Owner
ca: Propietari

en: Ascending
ca: Ascendent

en: Descending
ca: Descendent

en: Columns
ca: Columnes

en: Default sort
ca: Ordenació predeterminada

en: Bundle
ca: Embolcall

en: Entity types
ca: Tipus d'entitats

en: There are no @label yet.
ca: Encara no hi ha cap @label.
