Ultimate list builder (0.0.1-alpha5) - en to cy translation catalogue (6 entries)

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Ascending
cy: Esgynnol

en: Descending
cy: Disgynnol

en: Default sort
cy: Rhagosod dosbarthiad
