uLogin (advanced version) (2.0.4) - en to fr translation catalogue (34 entries)

en: User interface
fr: Interface utilisateur

en: Delete
fr: Supprimer

en: Value
fr: Valeur

en: Email address
fr: Adresse de courriel

en: Comment form
fr: Formulaire de commentaire

en: User login form
fr: Formulaire d'authentification d'utilisateur

en: User registration form
fr: Formulaire d'inscription des utilisateurs

en: Country
fr: Pays

en: Weight
fr: Poids

en: Required
fr: Requis

en: Name
fr: Nom

en: Main
fr: Principal

en: User
fr: Utilisateur

en: Fields
fr: Champs

en: Widget type
fr: Type de widget

en: Widget settings
fr: Paramètres du widget

en: First name
fr: Prénom

en: Last name
fr: Nom

en: Delete it!
fr: Le(La) supprimer !

en: City
fr: Ville

en: Phone number
fr: Numéro de téléphone

en: Nickname
fr: Pseudonyme

en: Identity
fr: Identité

en: Gender
fr: Sexe

en: Birthday
fr: Anniversaire

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Account settings
fr: Paramètres de compte

en: Other settings
fr: Autres paramètres

en: File directory
fr: Répertoire du fichier

en: Nevermind
fr: Peu importe

en: Providers
fr: Fournisseurs

en: Callback
fr: Procédure de rappel (callback)

en: Authentication provider
fr: Fournisseur d'authentification

en: Configuration was saved.
fr: La configuration a été enregistrée.
