uLogin (advanced version) (8.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: Email address
id: Alamat email

en: Comment form
id: Form komentar

en: User login form
id: Formulir masuk pengguna

en: User registration form
id: Formulir registrasi pengguna

en: Country
id: Negara

en: Weight
id: Bobot

en: Required
id: Wajib

en: Name
id: Nama

en: User
id: Pengguna

en: Fields
id: Bidang isian

en: Widget type
id: Jenis widget

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: User login
id: Login pengguna

en: City
id: Kota

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: Identity
id: Identitas

en: Photo
id: Foto

en: Account settings
id: Pengaturan keanggotaan

en: File directory
id: Direktori berkas

en: Callback
id: Panggil kembali

en: Authentication provider
id: Penyedia otentikasi
