uLogin (advanced version) (8.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Delete
pt: Eliminar

en: Value
pt: Valor

en: Email address
pt: Endereço de email

en: Comment form
pt: Formulário de comentário

en: User login form
pt: Formulário de login do utilizador

en: User registration form
pt: Formulário de registo do utilizador

en: Country
pt: País

en: Weight
pt: Peso

en: Required
pt: Obrigatório

en: Name
pt: Nome

en: Main
pt: Principal

en: User
pt: Utilizador

en: Fields
pt: Campos

en: Widget type
pt: Tipo de widget

en: First name
pt: Primeiro nome

en: Last name
pt: Apelido

en: User login
pt: Iniciar sessão de utilizador

en: City
pt: Município/Concelho

en: Phone number
pt: Número de telefone

en: Identity
pt: Identidade

en: Gender
pt: Sexo

en: Birthday
pt: Aniversário

en: Photo
pt: Fotografia

en: Account settings
pt: Configurações da conta

en: Other settings
pt: Outras opções

en: File directory
pt: Diretório de ficheiros

en: Callback
pt: Chamada de retorno

en: Custom icons
pt: Ícones personalizados

en: Authentication provider
pt: Provedor de autenticação
