uLogin (advanced version) (8.x-1.0-beta3) - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: User interface
nl: Gebruikersinterface

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Comment form
nl: Reactieformulier

en: User login form
nl: Gebruikersinlogformulier

en: User registration form
nl: Gebruikersregistratieformulier

en: Country
nl: Land

en: Weight
nl: Gewicht

en: Required
nl: Verplicht

en: Name
nl: Naam

en: Main
nl: Hoofd

en: User
nl: Gebruiker

en: Fields
nl: Velden

en: Widget type
nl: Widgettype

en: Widget settings
nl: Widget instellingen

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: User login
nl: Gebruikerslogin

en: City
nl: Plaats

en: Phone number
nl: Telefoonnummer

en: Nickname
nl: Bijnaam

en: Identity
nl: Identiteit

en: Gender
nl: Geslacht

en: Birthday
nl: Geboortedatum

en: Photo
nl: Foto

en: Account settings
nl: Accountinstellingen

en: Other settings
nl: Andere instellingen

en: File directory
nl: Map

en: Nevermind
nl: Laatmaar

en: Authentication providers
nl: Authenticatie-providers

en: Authentication provider
nl: Authenticatie-provider

en: Add more identities
nl: Meer identiteiten toevoegen

en: Widget ID
nl: Widget-ID

en: You don't have any identities yet.
nl: U heeft nog geen identiteiten toegevoegd.

en: Browse available tokens
nl: Door beschikbare tokens bladeren

en: Configuration was saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.
