Ultimate Cron (8.x-2.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (51 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: enabled
ru: включено

en: Status
ru: Статус

en: disabled
ru: отключено

en: Enable
ru: Включить

en: Disable
ru: Отключить

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Logs
ru: Системные журналы

en: Message
ru: Сообщение

en: Weight
ru: Вес

en: Name
ru: Название

en: Time
ru: Время

en: User
ru: Пользователь

en: Database
ru: База данных

en: Module
ru: Модуль

en: Never
ru: Никогда

en: Throttle
ru: Регулятор

en: Severity
ru: Важность

en: N/A
ru: Н/Д

en: Serial
ru: Последовательность

en: Method
ru: Метод

en: Cache
ru: Кэш

en: Cron settings
ru: Настройки cron

en: anonymous
ru: аноним

en: Expiration
ru: Срок действия

en: Duration
ru: Продолжительность

en: Threshold
ru: Пороговое значение

en: Rules
ru: Правила

en: Start Time
ru: Время начала

en: End Time
ru: Время окончания

en: Missing
ru: Отсутствует

en: by
ru: автор

en: Run
ru: Запустить

en: Select
ru: Выбрать

en: Simple
ru: Простой

en: Thread
ru: Тема обсуждения

en: Last Run
ru: Последний запуск

en: Started
ru: Начало

en: Time until expiration
ru: Время до истечения срока

en: Run cron
ru: Запустить cron

en: Queue
ru: Очередь

en: Scheduled
ru: Запланировано

en: Callback
ru: Обратный вызов

en: Machine-readable name
ru: Машинное имя

en: Thresholds
ru: Предельные значения

en: Module Name
ru: Имя модуля

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
ru: Это будет отображаться в интерфейсе администратора, чтобы легко идентифицировать.

en: Run cron every
ru: Запускать cron каждые

en: Default (@default)
ru: По умолчанию (@default)

en: @name not found
ru: @name не найдено
