Ultimate Cron (8.x-2.0-alpha7) - en to da translation catalogue (42 entries)

en: Title
da: Titel

en: enabled
da: aktiveret

en: disabled
da: deaktiveret

en: Enable
da: Aktivér

en: Disable
da: Deaktivér

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Message
da: Meddelelse

en: Weight
da: Vægt

en: Name
da: Navn

en: Time
da: Tid

en: User
da: Bruger

en: Module
da: Modul

en: Never
da: Aldrig

en: Severity
da: Grad

en: Serial
da: Serienummer

en: Method
da: Metode

en: Cron settings
da: Indstillinger for cron

en: Expiration
da: Udløb

en: Duration
da: Varighed

en: Threshold
da: Tærskelværdi

en: Rules
da: Regler

en: Missing
da: Mangler

en: by
da: af

en: Select
da: Vælg

en: Simple
da: Simpel

en: Thread
da: Tråd

en: Check for updates
da: Søg efter opdateringer

en: Started
da: Startet

en: Scheduler settings
da: Indstillinger for Scheduler

en: Time until expiration
da: Tid til udl

en: Run cron
da: Kør cron

en: Queue
da: Kø

en: Scheduled
da: Planlagt

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: Thresholds
da: Tærskler

en: Scheduler
da: Planlægning

en: Module Name
da: Modulnavn

en: Unlock
da: Lås op

en: This will appear in the administrative interface to easily identify it.
da: Vises i den administrative grænseflade for at gøre det nemt at identificere den.

en: Run cron every
da: Kør cron hver

en: Default (@default)
da: Standard (@default)
