Ultimate Cron Views Integration (8.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (28 entries)

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: Summary
fr: Résumé

en: User
fr: Utilisateur

en: Date format
fr: Format de date

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Severity
fr: Importance

en: Count
fr: Décompte

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: Start
fr: Début

en: End
fr: Fin

en: Duration
fr: Durée

en: Sort by
fr: Trier par

en: Cron
fr: Tâche planifiée (cron)

en: Apply
fr: Appliquer

en: Offset
fr: Décalage

en: Custom format
fr: Format d'entrée personnalisé

en: Start time
fr: Date de début

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
fr: La requête sera générée et exécutée en utilisant l'API de base de données de Drupal.

en: End time
fr: Date de fin

en: Master
fr: Principal

en: Log type
fr: Type de journal

en: Displaying @start - @end of @total
fr: Affichage de @start à @end sur @total

en: Default long date
fr: Date longue par défaut

en: Default medium date
fr: Date moyenne par défaut

en: Default short date
fr: Date courte par défaut
