Ultimate Cron Views Integration (8.x-1.1) - en to ja translation catalogue (33 entries)

en: Type
ja: タイプ

en: Reset
ja: リセット

en: Message
ja: メッセージ

en: Name
ja: 名前

en: Summary
ja: 概要

en: User
ja: ユーザー

en: Date format
ja: 日付の書式

en: Custom
ja: カスタム

en: Severity
ja: 重大度

en: Count
ja: カウント

en: Id
ja: ID

en: Desc
ja: 降順

en: Start
ja: 開始

en: End
ja: 終了

en: Duration
ja: 期間

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Cron
ja: cron

en: Apply
ja: 適用

en: Detail
ja: 詳細

en: Offset
ja: オフセット

en: Custom format
ja: カスタムフォーマット

en: Uid
ja: ユーザーID

en: Start time
ja: 開始日時

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
ja: クエリが生成され、Drupal  のデータベースAPI を用いて実行されます。

en: End time
ja: 終了日時

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター

en: Displaying @start - @end of @total
ja: @total 件中の @start 件目～ @end 件目を表示

en: Default long date
ja: デフォルトの長い日付

en: Default medium date
ja: デフォルトの中ぐらいの日付

en: Default short date
ja: デフォルトの短い日付
