Ultimate Cron Views Integration (8.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Type
tr: Tip

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Name
tr: İsim

en: Summary
tr: Özet

en: User
tr: Kullanıcı

en: Severity
tr: Önem derecesi

en: Count
tr: Sayaç

en: Desc
tr: Azalan

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Bitiş

en: Duration
tr: Süre

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Cron
tr: Dönemsel görev

en: Apply
tr: Uygula

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Start time
tr: Başlangıç zamanı

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Query will be generated and run using the Drupal database API.
tr: Sorgu Drupal veritabanı APİ'sini kullanarak oluşturulup çalıştırılacak.

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Displaying @start - @end of @total
tr: @start - @end / @total görüntüleniyor
