Ultimate Table Field (1.1.0) - en to hu translation catalogue (35 entries)

en: Type
hu: Típus

en: Save
hu: Mentés

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Summary
hu: Összegzés

en: Update
hu: Frissítés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Remove item
hu: Elem eltávolítása

en: Text
hu: Szöveg

en: Link text
hu: Hivatkozás szövege

en: Red
hu: Vörös

en: Gray
hu: Szürke

en: Purple
hu: Bíbor

en: Cyan
hu: Ciánkék

en: Silver
hu: Ezüst

en: Pink
hu: Rózsaszín

en: Green
hu: Zöld

en: Blue
hu: Kék

en: Orange
hu: Narancs

en: Black
hu: Fekete

en: Data
hu: Adat

en: Add row
hu: Sor hozzáadása

en: - Select -
hu: - Választás -

en: Yellow
hu: Sárga

en: Default text
hu: Alapértelmezés szerinti szöveg

en: Legend
hu: Jelmagyarázat

en: Remove column
hu: Oszlop eltávolítása

en: Remove row
hu: Sor eltávolítása

en: Add column
hu: Oszlop hozzáadása

en: Brown
hu: Barna

en: Field types
hu: Mezőtípusok

en: Legend position
hu: Jelmagyarázat helyzete

en: File not found
hu: A fájl nem található

en: Weight for row @number
hu: @number. sor súlya

en: Download @filename
hu: @filename letöltése

en: Start typing the title of a piece of content to select it. You can also enter an internal path such as %add-node or an external URL such as %url. Enter %front to link to the front page. Enter %nolink to display link text only. Enter %button to display keyboard-accessible link text only.
hu: Egy tartalom a címének begépelését elkezdve is kiválasztható. De lehet belső Drupal útvonal (például %add-node), vagy külső (mondjuk %url). A címlaphoz %front, egy nem-hivatkozó linkhez %nolink, míg egy, csak a billentyűzeten keresztül elérhető linkszöveg megjelenítéséhez %button használható.
