Ultimate Table Field (1.1.0) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Summary
id: Ringkasan

en: Update
id: Perbarui

en: Add
id: Tambah

en: Text
id: Teks

en: Link text
id: Teks tautan

en: Red
id: Merah

en: Gray
id: Abu-abu

en: Green
id: Hijau

en: Blue
id: Biru

en: Orange
id: Oranye

en: Black
id: Hitam

en: Add row
id: Tambah baris

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Remove row
id: Singkirkan baris

en: Field types
id: Jenis bidang isian

en: File not found
id: File tidak ditemukan

en: Weight for row @number
id: Bobot dari @number row
