Ultimate Table Field (1.1.0) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Type
it: Tipo

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Summary
it: Sommario

en: Update
it: Aggiorna

en: Add
it: Aggiungi

en: Remove item
it: Elimina elemento

en: Text
it: Testo

en: Link text
it: Testo del collegamento

en: Gray
it: Grigio

en: Purple
it: Viola

en: Pink
it: Rosa

en: Green
it: Verde

en: Blue
it: Blu

en: Orange
it: Arancione

en: Black
it: Nero

en: Data
it: Dati

en: Add row
it: Aggiungi riga

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Yellow
it: Giallo

en: Remove row
it: Elimina riga

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Weight for row @number
it: Peso per la riga @number

en: Download @filename
it: Scarica @filename
