Umami Analytics (2.0.0-beta1) - en to da translation catalogue (26 entries)

en: Pages
da: Sider

en: Advanced settings
da: Avancerede indstillinger

en: Statistics
da: Statistik

en: Visibility
da: Synlighed

en: Roles
da: Roller

en: Role
da: Rolle

en: About
da: Om

en: Domains
da: Domæner

en: Add tracking to specific pages
da: Tilføj sporing til specifikke sider

en: Add tracking for specific roles
da: Tilføj sporing af specifikke roller

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
da: Angiv sider ved at bruge deres stier. Indtast én sti pr. linje. '*'-tegnet er joker. Eksempler på stier er %blog for blogsiden og %blog-wildcard for alle personlige blogs. %front er forsiden.

en: Locally cache tracking code file
da: Lokal cache af filen med tracking-koden

en: Locally cached tracking code file has been updated.
da: Lokalt cachet tracking-kode-fil er blevet opdateret.

en: Locally cached tracking code file has been saved.
da: Lokalt cachet tracking-kode-fil er blevet gemt.

en: Every page except the listed pages
da: Alle sider undtagen de valgte sider

en: The listed pages only
da: Kun de viste sider

en: Configure tracking behavior to get insights into your website traffic and marketing effectiveness.
da: Tilpas tracking-indstillinger for at få indblik i din trafik og effektiviteten af din marketing.

en: What are you tracking?
da: Hvad sporer du?

en: A single domain (default)
da: Et enkelt domæne (standard)

en: Domain: @domain
da: Domæne: @domain

en: Examples: @domains
da: Eksempler: @domains

en: Add to the selected roles only
da: Tilføj kun til de valgte roller

en: Add to every role except the selected ones
da: Tilføj til alle roller undtagen de valgt

en: If none of the roles are selected, all users will be tracked. If a user has any of the roles checked, that user will be tracked (or excluded, depending on the setting above).
da: Hvis ingen af rollerne er valgt spores alle brugerne. Hvis en bruger har en af de valgte roller vil den pågældende bruger blive sporet (eller ikke, afhængigt af indstillingerne ovenfor).

en: A list of top-level domains is required if <em>Multiple top-level domains</em> has been selected.
da: En liste af top-level-domæner er nødvendig hvis <em>Flere top-level-domæner</em> er valgt.

en: Pages by their paths
da: Sider efter stier
