Umami Analytics (2.0.0-beta4) - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Advanced settings
pt: Definições avançadas

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: Visibility
pt: Visibilidade

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Role
pt: Grupo

en: About
pt: Sobre

en: Domains
pt: Domínios

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
pt: Introduza uma página por linha usando o seu caminho (<em>path</em>). O carácter '*' é um carácter universal. Exemplos de caminhos são %blog para a página de blogue e %blog-wildcard para todas as páginas pessoais de blogue. %front é a página principal.

en: Every page except the listed pages
pt: Todas as páginas exceto as páginas listadas

en: Domain: @domain
pt: Domínio: @domain

en: Examples: @domains
pt: Exemplos: @domains
