Universal media formatter (1.0.1-beta1) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: File
pt: Arquivo

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Media
pt: Mídia

en: Loading
pt: Carregando

en: Aspect ratio
pt: Aspecto proporcional

en: Link image to
pt: Linkar imagem para

en: Linked to content
pt: Linkado ao conteúdo

en: Nothing
pt: Nada

en: Responsive image style
pt: Estilo de imagem responsiva

en: Configure Responsive Image Styles
pt: Configurar estilos de imagem responsiva

en: Linked to media item
pt: Vinculado ao item de mídia

en: Eager
pt: Ansioso
