Universal media formatter (1.0.1-beta1) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: File
pt: Ficheiro

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Auto
pt: Automático

en: Loading
pt: A carregar

en: Link image to
pt: Ligar imagem a

en: Linked to content
pt: Ligado ao contéudo

en: Nothing
pt: Nada

en: Responsive image style
pt: Estilo de imagem responsivo

en: Configure Responsive Image Styles
pt: Configurar Estilos de Imagem Responsivos

en: Linked to media item
pt: Vinculado ao item de media

en: Lazy
pt: Preguiçoso(a)

en: Eager
pt: Ansioso(a)
