Universal media formatter (1.0.1-beta2) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Content
uk: Вміст

en: File
uk: Файл

en: High
uk: Високий

en: Low
uk: Низький

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Media
uk: Медіа

en: Auto
uk: Авто

en: Loading
uk: Завантаження

en: Aspect ratio
uk: Пропорції

en: Link image to
uk: Зображення є посиланням на

en: Linked to content
uk: Посилається на матеріал

en: Nothing
uk: Нічого

en: Fallback view mode
uk: Резервний режим перегляду

en: Responsive image style
uk: Адаптивний стиль зображення

en: Configure Responsive Image Styles
uk: Налаштувати адаптивні стилі зображень

en: Linked to media item
uk: Пов'язано посиланням з медіа-об'єктом

en: Lazy
uk: Ліниве

en: Eager
uk: Нетерпляче
