User Management Plus (8.x-1.0-alpha1) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Operations
de: Aktionen

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Enable
de: Aktivieren

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Save
de: Speichern

en: Roles
de: Rollen

en: Role
de: Rolle

en: field
de: Feld

en: No users found.
de: Es wurden keine Benutzer gefunden.

en: Create user
de: Benutzer erstellen

en: Select field
de: Feld auswählen

en: The username is already taken.
de: Der Benutzername ist bereits vergeben.

en: The email address is already taken.
de: Die E-Mail-Adresse ist bereits vergeben.
