UNEP Legislation (1.0.0-beta14) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Submit
pt: Enviar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: On
pt: Ligado

en: Download
pt: Descarregar

en: Overview
pt: Vista global

en: File
pt: Ficheiro

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: View
pt: Mostrar

en: History
pt: Histórico

en: Files
pt: Ficheiros

en: Options
pt: Opções

en: Year
pt: Ano

en: Off
pt: Desligado

en: To
pt: Para

en: Custom
pt: Personalizado

en: Published
pt: Publicado

en: Promoted to front page
pt: Promovido à página principal

en: Configuration
pt: Configuração

en: Close
pt: Fechar

en: Authored on
pt: Criado em

en: Loading...
pt: Carregando...

en: Select
pt: Selecionar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Relations
pt: Relações

en: Link label to the referenced entity
pt: Etiqueta da ligação para entidade referenciada

en: Link to the referenced entity
pt: Ligação para a entidade referenciada
