UNEP Legislation (1.0.0-beta15) - en to ca translation catalogue (36 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Markup
ca: Marcatge

en: Submit
ca: Envia

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: On
ca: Actiu

en: Download
ca: Baixa

en: Overview
ca: Resum

en: File
ca: Fitxer

en: Date
ca: Data

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Name
ca: Nom

en: Label
ca: Etiqueta

en: View
ca: Mostra

en: History
ca: Història

en: Files
ca: Fitxers

en: Options
ca: Opcions

en: Year
ca: Any

en: Off
ca: Inactiu

en: To
ca: Per

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Published
ca: Publicat

en: Promoted to front page
ca: Promogut a la portada

en: Configuration
ca: Configuració

en: Latest
ca: Novetats

en: Close
ca: Tanca

en: Authored on
ca: Elaborat el

en: Countries
ca: Països

en: Loading...
ca: Carregant...

en: Select
ca: Seleccioneu

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Relations
ca: Relacions

en: Expand all
ca: Ampliar tot

en: Collapse all
ca: Reduir tot

en: Link label to the referenced entity
ca: Enllaça l'etiqueta a l'entitat referenciada

en: Link to the referenced entity
ca: Enllaça a l'entitat referenciada
