UNEP Legislation (1.0.0-beta15) - en to fa translation catalogue (35 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Markup
fa: نشانه گذاری

en: Submit
fa: ثبت

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: On
fa: روشن

en: Download
fa: دانلود

en: Overview
fa: مرورکلی

en: File
fa: فایل

en: Date
fa: تاریخ

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: View
fa: مشاهده

en: History
fa: تاریخچه

en: ID
fa: شناسه

en: Files
fa: فایل‌ها‌

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Year
fa: سال

en: Off
fa: خاموش

en: To
fa: به

en: Custom
fa: سفارشی

en: Published
fa: منتشر شده

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Close
fa: بستن

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Countries
fa: کشورها

en: Document
fa: سند

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری...

en: Select
fa: انتخاب

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Relations
fa: رابطه‌ها

en: Nature
fa: طبیعت

en: Link to the referenced entity
fa: پیوند به ارجاع موجودیت
