UNEP Legislation (1.0.0-beta15) - en to fr translation catalogue (40 entries)

en: Status
fr: État

en: Markup
fr: Balisage

en: Submit
fr: Soumettre

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: On
fr: Activé

en: Download
fr: Téléchargement

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: File
fr: Fichier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: View
fr: Voir

en: History
fr: Historique

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Files
fr: Fichiers

en: Year
fr: Année

en: Off
fr: Désactivé

en: To
fr: À

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Published
fr: Publié

en: Promoted to front page
fr: Promu en page d'accueil

en: API Key
fr: Clé d'API

en: Latest
fr: Les derniers

en: Close
fr: Fermer

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Countries
fr: Pays

en: Subtype
fr: Sous-type

en: Loading...
fr: En cours de chargement...

en: Statement
fr: Déclaration

en: Select
fr: Sélectionner

en: Machine name
fr: Nom système

en: Expand all
fr: Tout déplier

en: Collapse all
fr: Tout replier

en: Nature
fr: Nature (vert)

en: API URL
fr: URL API

en: Show changes
fr: Montrer les changements

en: Link label to the referenced entity
fr: Lier le libellé à l'entité référencée

en: Link to the referenced entity
fr: Lien vers l'entité référencée

en: The time that the Paragraph was created.
fr: Heure de création du paragraphe.
