UNEP Legislation (1.0.0-beta15) - en to ro translation catalogue (33 entries)

en: Status
ro: Stare

en: Markup
ro: Cod HTML

en: Submit
ro: Trimite

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: On
ro: Pornit

en: Download
ro: Descarcă

en: Overview
ro: Privire de ansamblu

en: File
ro: Fișier

en: Date
ro: Data

en: Reset
ro: Resetează

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afișează

en: History
ro: Istoric

en: Files
ro: Fișiere

en: Options
ro: Opțiuni

en: Year
ro: Anul

en: Off
ro: Oprit

en: To
ro: Către

en: Custom
ro: Personalizat

en: Published
ro: Publicat

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: API Key
ro: Cheie API

en: Configuration
ro: Configurație

en: Close
ro: Închideți

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Loading...
ro: Încărcare...

en: Select
ro: Alege

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Relations
ro: Relații

en: Link label to the referenced entity
ro: Legați eticheta către entitatea de referință

en: Link to the referenced entity
ro: Legătură la entitatea de referință
