UNEP Legislation (1.0.0-beta2) - en to pt translation catalogue (29 entries)

en: Markup
pt: Marcação

en: Submit
pt: Enviar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: On
pt: Habilitado

en: Overview
pt: Visão geral

en: File
pt: Arquivo

en: Reset
pt: Redefinir

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: View
pt: Ver

en: History
pt: Histórico

en: Files
pt: Arquivos

en: Options
pt: Opções

en: Off
pt: Desligado

en: Custom
pt: Personalizado

en: Promoted to front page
pt: Promovido para a página inicial

en: API Key
pt: Chave de API

en: Configuration
pt: Configurações

en: Latest
pt: Recente

en: Close
pt: Fechar

en: Countries
pt: Países

en: Document
pt: Documento

en: Loading...
pt: Carregando...

en: Select
pt: Selecionar

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Loading ...
pt: Carregando ...

en: Link label to the referenced entity
pt: Linkar rótulo para a entidade referenciada

en: Link to the referenced entity
pt: Link para a entidade referenciada
