UNEP Legislation (1.0.0-beta6) - en to ne translation catalogue (18 entries)

en: Status
ne: अवस्था

en: Markup
ne: मार्कअप

en: Submit
ne: बुझाउनुहोश

en: Disabled
ne: निष्क्रिय बनाइएको

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: On
ne: माथि

en: Overview
ne: समिक्षा

en: File
ne: फ़ाइल

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Name
ne: नाम

en: Label
ne: लेबल

en: View
ne: दृश्य

en: History
ne: इतिहास

en: ID
ne: परिचय

en: Year
ne: वर्ष

en: Custom
ne: अनुकूल

en: Configuration
ne: कन्फिगरेसन

en: Machine name
ne: मशीन नाम
