UNEP Legislation (1.0.0-beta7) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Markup
hi: मार्कअप

en: Submit
hi: जमा करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: On
hi: चालू

en: Download
hi: डाउनलोड

en: Overview
hi: समीक्षा

en: File
hi: फ़ाइल

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: View
hi: देखें

en: History
hi: इतिहास

en: ID
hi: आईडी

en: Files
hi: दस्तावेज

en: Options
hi: विकल्प

en: Year
hi: वर्ष

en: Off
hi: बंद

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Promoted to front page
hi: पहले पृष्ठ पर भेज दिया है |

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Close
hi: बंद करे

en: Document
hi: दस्तावेज़

en: Loading...
hi: लोड हो रहा है...

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Link label to the referenced entity
hi: संदर्भित इकाई के लिए लिंक लेबल

en: Link to the referenced entity
hi: संदर्भित इकाई के लिए लिंक
