UNEP Legislation (1.0.0-beta7) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Markup
id: Penanda

en: Submit
id: Kirim

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: On
id: Pada

en: Download
id: Unduh

en: Overview
id: Sekilas

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: History
id: Riwayat

en: Files
id: Berkas

en: Options
id: Opsi

en: Year
id: Tahun

en: Off
id: Matikan

en: Custom
id: Tersuai

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Close
id: Tutup

en: Document
id: Dokumen

en: Loading...
id: Memuat...

en: Select
id: Pilih

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Link label to the referenced entity
id: Tautkan label pada entitas yang menjadi acuan

en: Link to the referenced entity
id: Tautan ke entitas rujukan
