UNEP Legislation (1.0.0-beta8) - en to ar translation catalogue (25 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Submit
ar: إرسال

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: On
ar: في

en: Download
ar: تحميل

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: File
ar: ملف

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: History
ar: الأرشيف

en: ID
ar: المعرف ID

en: Options
ar: الخيارات

en: Off
ar: إيقاف

en: Custom
ar: مخصّص

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Close
ar: إغلاق

en: Countries
ar: الدول

en: Document
ar: وثيقة

en: Loading...
ar: تحميل...

en: Select
ar: إختيار

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Link label to the referenced entity
ar: تسمية الرابط بناء على الكيان المرجعي
