Unified Date (1.0.0) - en to tr translation catalogue (16 entries)

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Node types
tr: Düğüm türleri

en: Max
tr: Maks

en: About
tr: Hakkında

en: Numeric
tr: Sayısal

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Min
tr: Enaz

en: And max
tr: Ve ençok

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: Exposed
tr: Gösterilen

en: Bulk update
tr: Toplu güncelleme

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
tr: %type: %function içinde @message (%file  içindeki %line).

en: Min placeholder
tr: Min yer tutucusu

en: Max placeholder
tr: Maks yer tutucusu
