Unified Date (1.0.0) - en to id translation catalogue (14 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Settings
id: Pengaturan

en: Node types
id: Jenis-jenis node

en: Max
id: Maks

en: About
id: Tentang

en: Numeric
id: Bersifat Angka

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: And max
id: Dan mak

en: Exposed
id: Terekspos

en: Bulk update
id: Pemutakhiran masal

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
id: %type: @message dalam %function (baris %line dari %file).

en: Min placeholder
id: Penampung minimum

en: Max placeholder
id: Penampung maksimum
