UniOne (1.0.0-rc1) - en to ast translation catalogue (10 entries)

en: Operations
ast: Operaciones

en: Subject
ast: Asuntu

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: View
ast: Vista

en: Advanced settings
ast: Axustes avanzaos

en: Created
ast: Fechu

en: From
ast: De
