UniOne (1.0.0-rc1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Subject
it: Oggetto

en: Yes
it: Sì

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: Created
it: Creato

en: From
it: Da

en: Templates
it: Template
