Unused Data Sweeper (1.0.0) - en to cy translation catalogue (22 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Username
cy: Enw defnyddiwr

en: Author
cy: Awdur

en: Taxonomy
cy: Tacsonomi

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: View
cy: Gweld

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Active
cy: Gweithredol

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Vocabulary
cy: Geirfa

en: Term ID
cy: ID Term

en: Start Date
cy: Dyddiad cychwyn

en: Created date
cy: Dyddiad y crewyd

en: Blocked
cy: Wedi blocio
