Unused Data Sweeper (1.0.0) - en to de translation catalogue (31 entries)

en: Title
de: Titel

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Operations
de: Aktionen

en: Content
de: Inhalt

en: Username
de: Benutzername

en: Author
de: Autor

en: Taxonomy
de: Taxonomie

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: View
de: Ansicht

en: User
de: Benutzer

en: Content type
de: Inhaltstyp

en: Active
de: Aktiv

en: Roles
de: Rollen

en: Published
de: Veröffentlicht

en: Vocabulary
de: Vokabular

en: Term ID
de: Begriff-ID

en: Start Date
de: Startdatum

en: End Date
de: Enddatum

en: Created date
de: Erstellungsdatum

en: Blocked
de: Gesperrt

en: Last modified
de: Zuletzt geändert

en: User Status
de: Benutzer-Status

en: Unpublished
de: Nicht veröffentlicht

en: Content Type
de: Inhaltstyp

en: User Role
de: Benutzerrolle

en: About
de: Über

en: operation
de: Vorgang

en: Creation Date
de: Erstellungsdatum

en: -Select-
de: - Auswählen -
