Unused Data Sweeper (1.0.0) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Author
pt: Autor

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: View
pt: Mostrar

en: User
pt: Utilizador

en: Content type
pt: Tipo de conteúdo

en: Active
pt: Ativo

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Published
pt: Publicado

en: Filter
pt: Filtro

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Term ID
pt: ID do termo

en: Created date
pt: Data de criação

en: Blocked
pt: Bloqueado

en: Last modified
pt: Última modificação

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: About
pt: Sobre

en: -Select-
pt: - Selecionar -
